Paddlingsfabriken

Paddlingsfabriken

Hauska, jännittävä, turvallinen ja opettavainen elämys mahtavassa saaristossa
  • Suurenna fontin kokoa
  • Fontin oletuskoko
  • Pienennä fontin kokoa
Home Melonta Grytskär - melonnan perusleiri kansallispuistossa

Grytskär - melonnan perusleiri kansallispuistossa

Tulosta PDF

GrytskarBasecamp.jpgGrytskär saari on uusi kohteemme kansallispuistossa jossa voidaan tarjota saunaa, ateriat sekä mökkiyöpymistä melontaasiakkaillemme. Kohde on ollut erittäin tervetullut lisä palveluissamme. Siellä pidetään melontakursseja sekä käytetään saarta tukikohtana saaristoretkillämme.  Voimme majoittaa kuusi henkilöä ja ateriapöydän ympärille mahtuu 10 henkeä. Näkymät ovat Suomenlahdelle. 

Saareen tultuasi koet olevasi kaukana hälystä ja arjesta. Juomavesi tuodaan mukanamme ja valaisu saadaan tähdistä, kuutamosta sekä valopetroolilampuista ja kynttilöistä. Salissa on suuri avotakka jonka edessä voi rentoutua kun palaa takaisin päivän retkeltä.

 

P5080458.JPG

Gskar1.jpg  Gskar2.jpg

Ruokailupöytä kymmenelle ja merinäköalalla ja takkahuone.

Grytsk__rStugaPlan.JPG

Mökin pohjapiirustus. Kaksi sänkyä kahdessa makuuhuoneessa.

P5080467.JPG

GrytskarBastuSkiss.jpg

Saunan pohjapiirustus. Saunan tuvassa on kahdet makuusijat.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Viimeksi päivitetty 08.08.2011 07:16  

Comments  

 
0 #1 Jöns Aschan 2011-08-08 07:10
Asiakaskommentt i nuoremmalleen melontakurssin illallispöydäss ä: "Tämä on kuin viiden tähden hotelli, jopa parempi. Viidentähden hotelleista ei mikään tule jäämään mieleesi, mutta tämä paikka ja kokemus jää sinulle mieleen loppuiäksesi. Järjestättehän vastaavan ensivuonna samaan aikaan?"
Quote
 

Add comment


Security code
Refresh